iDNES.cz

Na Evropské v Praze 6 zastavila tramvaj, opět kvůli uvolněné obruči

  12:50,  aktualizováno  14:38
Okolo poledne se v Praze zastavil provoz tramvají na části ulice Evropská. U tramvaje se uvolnila obruč na podvozku. Tento rok je to třetí závada na tomto typu tramvaje.

Na Evropské v Praze 6 vykolejila tramvaj. (12. 11. 2019) | foto: iDNES.cz

Tramvaj typu Škoda 15T ForCity se porouchala krátce před polednem u zastávky Hadovka.

Fotogalerie

„Řidič tramvaje zaznamenal během jízdy po Evropské ulici podezření na závadu kola. V souladu s interními kontrolními a technickými opatřeními, která v souvislosti se závadami některých kol u tramvají 15T před nedávnem zavedl Dopravní podnik hlavního města Prahy, řidič tramvaj zastavil a neprodleně o podezření informoval dispečink,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Řidič provedl diagnostiku, která potvrdila u jednoho z podvozků vyšší teploty. 

Poškozená tramvaj byla odstavena a převezena do vozovny na technickou prohlídku, kde budou technici analyzovat chybovou hlášku softwaru.

„Letos evidujeme tři mimořádné události tramvají 15T v provozu. Nadále platí všechna opatření, tramvaje 15T kontrolujeme na denní bázi, v případě zjištění technických nesrovnalostí takové tramvaje ihned odstavujeme a zajišťujeme opravu,“ dodala Řehková.

Provoz byl obnoven ve 12:50. Tramvajové linky číslo 20 a 26 byly v úseku mezi Vítězným náměstím a Červeným Vrchem odkloněny v obou směrech. Ve vyloučeném úseku byla zavedena náhradní autobusová doprava X20. 

V pražských Střešovicích vykolejila tramvaj (17. září):

Autor:
zpět na článek