Muž měl dům plný marihuany. Drogy skladoval i v kuchyni, kde si hrály děti

  14:18
Pražští kriminalisté zadrželi muže, který společně s přítelkyní v domě v Hostivici pěstoval ve velkém marihuanu, pronajal si kvůli tomu i lodní kontejner. Na kuchyňské lince přitom skladoval extázi, která svým tvarem připomínala bonbony a po které mohly kdykoliv sáhnout děti, které s ním v domě žily.

„Minimálně při třech pěstebních cyklech muž vypěstoval konopí, které zpracoval. V tom mu pomáhala jeho přítelkyně, která se starala především o pěstování rostlin. Muž měl na starost zase distribuci drog – marihuany, kokainu a extáze,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová s tím, že v domě, kde pobývaly i děti obviněného, muže na konci ledna policisté zadrželi.

„Jednatřicetiletý muž a jeho devatenáctiletá přítelkyně si následně převzali obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami s jedy. U zadrženého kriminalisté rozšířili trestní stíhání o další dva trestné činy a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí,“ uvedla mluvčí.

Muži při odsouzení hrozí až desetileté vězení, jeho partnerce pak hrozí až pětiletý trest.

Nehody pod vlivem i kradená kola

Obviněný muž totiž přibližně před rokem způsobil pod vlivem drog dopravní nehodu v Praze 6, při níž došlo ke zranění jednoho člověka, které si následně vyžádalo léčbu a přibližně měsíční pracovní neschopnost.

Provedené testy prokázaly, že byl pod vlivem amfetaminu a kokainu. Ve voze měl také přibližně 350 gramů marihuany v pytli, který schovával pod bundou, dalších asi 200 gramů drogy ukryl pod sedačkou vozu.

Drogy ve tvaru bonbonů, které policisté našli v domě.

Muže policisté obvinili z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Tím to však neskončilo, o několik měsíců později muže policie zase přistihla při jízdě na skútru. Při kontrole opět odhalila marihuanu, ale i kokain a další návykové látky. V listopadu loňského roku navíc muži soud uložil zákaz řízení motorových vozidel, který opakovaně porušil.

Při domovní prohlídce v Hostivici pak policisté mimo drog zajistili také pět jízdních kol. Z nich dvě pochází z trestné činnosti. U zbylých kol policisté předpokládají, že mohou být také kradená. „V této souvislosti žádáme veřejnost, v případě, že někdo pozná své odcizené jízdní kolo, ať kontaktuje přímo kriminalisty na tel. čísle 974 856 454,“ doplnila Kropáčová s tím, že muž je stíhán vazebně. Peníze, které prodejem drog získal, navíc vlivem své závislosti prosázel v kasinech.

Autor: