O víkendu nepojede kvůli opravám metro na lince A mezi Dejvickou a Můstkem

  10:28
Během následujícího víkendu od 30. září do 1. října nepojede část linky metra A mezi Můstkem a Dejvickou. V úseku se bude ve dvou stanicích vyměňovat zabezpečovací zařízení. V dotčené oblasti zavede pražský dopravní podnik náhradní dopravu a prodlouží autobusové linky 107 a 147. Ve stejnou dobu se přesune rekonstrukce tramvajové trati na Floře do další fáze.

Stanice metra Dejvická | foto: Rosťa Jančar, Technet.cz

„O tomto víkendu bude Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) pokračovat v modernizaci zabezpečovacího zařízení na trase A, tentokrát ve stanicích Malostranská a Hradčanská,“ uvedl podnik v tiskové zprávě.

Jako náhradní dopravu zavede tramvajové linky XA a 35, které budou jezdit z Nádraží Podbaba přes Hradčanskou a Malostranskou do centra a zpět. Linka XA projede centrum Prahy přes Staroměstskou, Národní třídu, Masarykovo nádraží a Náměstí republiky, linka 35 pojede opačným směrem přes Náměstí Republiky, Masarykovo nádraží a Národní třídu.

Schéma náhradní dopravy během výluky Můstek-Dejvická od 30.09. do 01.10.2023

Trasy tramvajových linek číslo 8 a 18 kvůli tomu pojedou ve směru z centra z Vítězného náměstí přes zastávky Dejvická a Bořislavka na Červený Vrch. Autobusové linky číslo 107 a 147 potom budou ve směru do centra prodlouženy do zastávky Hradčanská. Pro tramvaje bude dočasně zřízena zastávka Malostranská na nábřeží Edvarda Beneše.

Pro dopravu na letiště DPP doporučuje využít autobusy.

Druhá fáze rekonstrukce na Floře

V sobotu 30. září se přesune také rekonstrukce tramvajových tratí na Floře do další fáze. Do 6. října bude obousměrně přerušen provoz na trase Radhošťská – Flora – Olšanské hřbitovy. Zde se bude měnit osmnáctisrdcové rozvětvení ve směru ze smyčky Olšanské hřbitovy.

Tramvaje čekají výluky. Na Floře vymění koleje a napojí trať do Slivence

Z důvodu opravy pojedou tramvajové linky 5, 10, 11, 15, 16, 23, 91 a 98 odklonem, linka 13 bude zrušena a autobusové linky 136, 175 a 913 budou stavět v náhradní zastávce. Úpravy dopravy v dotčené oblasti DPP zveřejnil na svém webu.

Autor: