Usmrcení z nedbalosti. Policie šetří nehodu, při níž zemřela tříletá dívka

  12:06
Policisté vyšetřují řidiče, který v pátek způsobil nehodu v obci Tatce na Kolínsku. Při té zemřela tříletá dívka, její matka a sestra utrpěly těžká zranění. Pětasedmdesátiletého řidiče policisté šetří pro dva trestné činy, a to z usmrcení z nedbalosti a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové řidič narozený v roce 1946 pravděpodobně při jízdě usnul a najel na chodník, kde právě šla matka se dvěma tříletými dcerami.

Podle dechové zkoušky nebyl řidič pod vlivem alkoholu. 

„Policisté místo nehody detailně zadokumentovali a již včerejšího dne zahájili úkony trestního řízení pro dva trestné činy, a to z usmrcení z nedbalosti a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Současně nařídili soudní pitvu u holčičky, kterou nehoda stála život. Šetřením nehody se zabývají kriminalisté z Územního odboru v Nymburce,“ sdělila Suchánková.

V případě usmrcení z nedbalosti u autonehody hrozí obviněnému řidiči trest odnětí svobody na jeden rok až šest let. Na dvě léta až osm let bude řidič potrestán, jestliže při autonehodě hrubě porušil pravidla silničního provozu.

Autor: