Nehoda čtyř aut omezila provoz D1 před Prahou, jedno skončilo na střeše

  8:28,  aktualizováno  9:03
Na osmém kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu havarovala čtyři auta, jedno nákladní a tři osobní. Jedno z osobních se přitom převrátilo na střechu, uvedli středočeští hasiči. Provoz na dálnici byl omezen, za místem se vytvořila dlouhá kolona.

Hasiči obdrželi oznámení o nehodě před sedmou hodinou ráno, na místo vyjely jednotky z Prahy a Říčan. „Jednalo se o střet jednoho nákladního a tří osobních aut, po němž jedno z osobních zůstalo na střeše,“ sdělil portálu iDNES.cz mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Fotogalerie

Původní informace hovořily o nehodě dvou až tří vozidel, hasiči počítali s vyproštěním zaklíněných pasažérů. Počet aut byl nakonec vyšší, záchranné akce však nutné nebyly.

„Na místě nebyl nikdo zraněný, došlo jen k úniku provozních kapalin zhruba v délce sto metrů. Úsek jsme zasypali a během půlhodinového zásahu jsme provedli ještě protipožární opatření na vozidlech,“ dodal Gabriel.

Policisté uvedli nižší počet aut, podle nich havarovala pouze dvě osobní a jedno nákladní auto.

Dálnice zůstala průjezdná dvěma pruhy, i tak se vytvořila dlouhá kolona. Podle hasičů komplikovala cestu k zásahu absence záchranářské uličky mezi vozidly. V devět hodin ráno policie informovala na Twitteru o plném obnovení provozu.

Nehoda na dálnici D1 za Prahou

Nehoda na dálnici D1 za Prahou

Autor: