Zdrogovaný řidič autobusu srazil chodkyni, žena přišla o nohu

  16:42
Autobus srazil dnes odpoledne na náměstí Svobody v Kladně chodkyni. Podle prvotních informací řidič, který byl pod vlivem drog, seniorku přehlédl. S těžkým zraněním ji záchranářský vrtulník transportoval do nemocnice. Žena přišla o nohu.

ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

„Nehoda se stala okolo druhé hodiny a na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému,“ uvedla tisková mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

„Podle prvotního šetření šestatřicetiletý řidič vyjížděl na hlavní silnici a přehlédl osmasedmdesátiletou chodkyni,“ popsala událost mluvčí s tím, že svědci nehody mohou sdělit informace na lince 158.

Na D35 řidič dodávky usnul a narazil do náklaďáku, zraněného převážel vrtulník

Řidič na místě podstoupil dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Test na drogy mu však vyšel pozitivní. Podle Richterové šofér podstoupí další testy. Zda chodkyně před nehodou požila nějakou návykovou láku, není známé.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Zraněnou seniorku transportovali záchranáři vrtulníkem s těžkým zraněním do Ústřední vojenské nemocnice. „Utrpěla ztrátové zranění dolní končetiny,“ uvedl tiskový mluvčí středočeských záchranářů Marek Hylebrant.

16. listopadu 2023

Autor: