Muž po hádce s matkou zapálil rodinný dům, žena se nadýchala kouře

  12:56
Hádka matky se synem skončila o víkendu v Doksech na Kladensku požárem rodinného domu. Podle policie oheň zapálil čtyřicetiletý muž úmyslně. Jeho zraněná matka skončila v nemocnici. Dům kompletně vyhořel, zůstaly jen obvodové zdi. Předběžná škoda byla vyčíslena na dva miliony korun.

Hádka matky se synem skončila o víkendu v Doksech na Kladensku požárem rodinného domu. (8. prosince 2019) | foto: HZS Středočeského kraje

Hasiče k rodinnému domu zavolali sousedé, kteří si krátce po půlnoci v noci na neděli všimli plamenů. 

Fotogalerie

„Policisté nás ještě před příjezdem jednotek informovali, že dům je z velké části zasažen požárem a na místě se nachází žena, která se nadýchala zplodin,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Plameny navíc ohrožovaly i dům sousedů, který byl na hořící objekt napojen. „Po hodinovém, fyzicky náročném nočním zásahu, byl požár pod kontrolou,“ popsal mluvčí. 

Zraněnou ženu hasiči vynesli z domu do sanitky. Její syn mezitím skončil v poutech. „Policisté podezřelého čtyřicetiletého muže zadrželi a po provedení prvotních úkonů byl umístěn do policejní cely,“ řekla mluvčí kladenských policistů Jana Šteinerová. 

„Pětašedesátiletou majitelku domu záchranka převezla do kladenské nemocnice na ošetření,“ dodala mluvčí. Nikdo jiný se při požáru nezranil.

Hasiči pokračovali v rozebírání střešní konstrukce a dohašování menších ohnisek až do 4. hodiny ráno. „Na místě zůstala dobrovolná jednotka ze Žiliny na dohlídku. Nad ránem bylo uhašeno menší ohnisko a poté byl celý dům zkontrolován termokamerou,“ uvedl Gabriel. 

Zadržený muž je podezřelý z trestného činu poškození cizí věci, za což mu hrozí až tři roky vězení.

Rodinný dům v Doksech na Kladensku kompletně vyhořel (8. prosince 2019).

Rodinný dům v Doksech na Kladensku kompletně vyhořel (8. prosince 2019).

Autor: