Další problém na přetížené trati: zkolabovala technika a pak i výpravčí

  13:30
Vlaky mezi Prahou a Berounem mají od rána zpoždění. Může za to porucha zabezpečovacího zařízení u Dobřichovic. Ve stanici pak navíc bylo potřeba vystřídat výpravčího. Na trati, která je i za normálních okolností velmi vytížená, se přes léto opravuje jedna kolej a problémy jsou tu na denním pořádku.

ilustrační snímek | foto: Rosťa Jančar, Rosťa Jančar,  Technet.cz

Podle informací z Pražské integrované dopravy byl provoz přes stanici Dobřichovice na trati číslo 171 omezen už před sedmou hodinou ráno, kdy se porouchalo zabezpečovací zařízení.  

Po desáté hodině byl provoz úplně přerušen, nyní vlaky místem s omezením projíždějí, ale některé spoje nabraly i více než hodinové zpoždění.

Navíc musel být vyměněn výpravčí kvůli zdravotním problémům. 

„Ve stanici Dobřichovice došlo ke zdravotní indispozici výpravčího ve službě. Následně byl vystřídán jiným kolegou,“ potvrdil mluvčí Správy železnic Marek Illiaš.

Opravy na trati z Prahy na Beroun a Plzeň velmi komplikují provoz osobních vlaků i rychlíků. Jezdí se podle omezených jízdních řádů, každá mimořádná událost, jako je porucha vozidla nebo traťové techniky, ale dopravu dokáže ochromit. V neděli 12. července nebylo daleko k nehodě, když se rychlík přiblížil k osobnímu vlaku, který jel po stejné koleji.

22.července 2020 v 09:45, příspěvek archivován: 22.července 2020 v 12:22

⚠️ Bohužel i dnes není provoz na #trat171 lehký. Došlo k poruše zabezpečovacího zařízení mezi Radotínem a Dobřichovicemi a vlaky jezdí ještě více zpožděný, než pouze vlivem výluky. Dochází ke zpoždění 30-60 minut. https://t.co/hpyd7vPRpf

Autor: