Batole balancovalo na parapetu otevřeného okna, jeho matka tvrdě usnula

  13:54
Asi dvouletá holčička v pátek málem vypadla z okna prvního patra domu v Praze 2, když vylezla na parapet. Po oznámení kolemjdoucích přijela na místo jako první hlídka pátračů z cizinecké policie, která do okna vyšplhala po žebříku a dítě zachytila. V bytě pak policisté našli spící matku.

Oznámení o asi dvouletém dítěti, které se prochází po parapetu a vyklání se z otevřeného okna asi šest metrů nad zemí, policie obdržela v pátek před devátou ranní.

Podle mluvčího pražských policistů Richarda Hrdiny se v tu dobu nejblíž nacházela hlídka pátračů cizinecké policie, která okamžitě vyrazila na místo.

Z okna domu v Praze 6 vypadlo dítě. Pád přežilo, je v nemocnici

„Po jejich příjezdu se spojili s oznamovatelem, který jim označil okno v prvním patře, kde bylo vidět malé, přibližně dvouleté dítě, které se v tu dobu nacházelo mezi rámem otevřeného okna a vnějším parapetem,“ sdělil Hrdina.

Protože hrozilo, že dítě z okna vypadne, hlídka ze služebního auta vytáhla žebřík, aby jeden z policistů vylezl nahoru a batole zachytil.

„Ani přes volání do bytu se zevnitř nikdo neozýval a až otevření druhého křídla okna a roztažení závěsu probudilo spící maminku, která se dcery okamžitě ujala. Policistům moc děkovala a celou situaci vysvětlila tím, že velmi tvrdě usnula a nemohla se probudit,“ sdělil Hrdina.

Autor: