Gang zásoboval Prahu kvalitním pervitinem, šéfova expartnerka prala peníze

  15:42
Kriminalisté zadrželi organizovanou skupinu, která vařila a distribuovala vysoce kvalitní pervitin. Byla jedním ze stěžejních dodavatelů drogy pro Prahu a Středočeský kraj.

Na začátku loňského roku pražští detektivové pronikli do prostředí, ve kterém nebyl problém sehnat velké množství vysoce kvalitního pervitinu. Po několika měsících začali na případu pracovat společně se čtvrtým krajským oddělením. Společně se jim postupně povedlo rozkrýt celou organizovanou skupinu, která se skládala ze šestnácti lidí.

Zadrželi ji letos v červnu při akci s názvem Fictor. Do ní se zapojilo přes sto policistů z celé Prahy, speciální pořádková jednotka, celní správa, vojenská policie a také kriminalisté ze Středočeského, Plzeňského a Jihomoravského kraje, z Národní protidrogové centrály Brno a toxi týmu Písek.

Policisté provedli celkem sedm domovních prohlídek a čtyři prohlídky dalších prostor, při kterých zadrželi 11 členů gangu. Zbylých pět skončilo v poutech do několika dní.

„Při této akci jsme zajistili velké množství chemických prekursorů, baněk, varného skla, kompletní výrobnu metamfetaminu a plastové kanystry a barely s desítkami litrů různých látek,“ popisuje policejní mluvčí Richard Hrdina.

Policisté zajistili i tři motorová vozidla, bezmála šest milionů korun v hotovosti, půl milionu na bankovních účtech a přes kilogram drogy.

Během týdne zvládli navařit několik kilogramů

Hlavou celé skupiny byl čtyřiačtyřicetiletý cizinec, který kooperoval se svou českou šestatřicetiletou přítelkyní. Nepoctivě vydělané peníze jim pomáhala zlegalizovat mužova bývalá přítelkyně, které prošlo přes bankovní účet během roku a půl přes devět milionů korun. Skupině se dařilo i kvůli tomu, že často měnila působiště a telefonní čísla.

„Během týdne zvládli navařit i několik kilogramů drogy. Svojí výkonností tak byli významným dodavatelem pro Prahu a Středočeský kraj,“ dodal mluvčí.

V současné chvíli již policisté obvinili jedenáct lidí, sedm z nich stíhají vazebně. Za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozí obviněným až dvanáct let vězení.

Autor: