Byty místo neřesti. Začala přestavba Discolandu Sylvie, bourají se zdi

  14:04
V legendárním libeňském Discolandu Sylvie začaly stavební práce. Část chátrajícího domu se odbourává a následně přestaví. Nový majitel zde po rekonstrukci plánuje bytový dům, jehož dolní patro má zabrat podnikatelský prostor.

Mluvčí Prahy 8 Martin Šalek upozornil, že se nejedná o demolici. „Zahájila se přístavba a nástavba. Část zdiva se musí odbourat a upravit. Objekt se rozšíří do šířky a do výšky,“ popsal.

Soukromý vlastník, kterým je podle dřívějších informací podnikatel Petr Michovský, projekt prezentoval přibližně před rokem. Po stavebních úpravách podle mluvčího vznikne bytový dům, dolní patro zabere podnikatelský prostor.

Discoland Sylvie otevřel podnikatel Ivan Jonák v roce 1992. Oblíbený podnik, ve kterém se scházely mnohé slavné osobnosti, se stal symbolem pražských devadesátek.

28. dubna 2014

Provoz skončil v roce 1994, kdy byl Jonák odsouzen za objednávku vraždy manželky Ludviky, která podnik spoluvlastnila. Po propuštění z vězení v roce 2014 podnikatel plánoval Discoland znovu obnovit, ale o dva roky později zemřel.

Atmosféru vyhlášeného nočního klubu loni v dubnu připomněl vzpomínkový večer v pražském Retro Music Hall, vycházející na 28. výročí od násilné smrti Ludviky Jonákové. Zúčastnily se ho osobnosti 90. let, které legendární libeňskou diskotéku navštěvovaly nebo tam účinkovaly.

8. dubna 2022

Autor: