Nehoda na hodiny uzavřela dálnici D4, zranění jsou i z týmu kapely Mirai

  15:50
Dálnici D4 na čtyři hodiny uzavřela na Příbramsku nehoda dvou osobních aut a dodávky. Sedm lidí se zranilo a na místo letěl záchranný vrtulník. Účastníky nehody byli i členové týmu hudební skupiny Mirai. Kapela kvůli tomu zrušila svůj nedělní koncert.

K nehodě došlo v neděli zhruba v 11:30 na dálnici D4 nedaleko Nové Vsi pod Pleší. Při střetu dvou osobních aut a dodávky se zranilo sedm lidí.

Čtyři účastníci nehody byli zraněni středně těžce a dva lehce. Jedna žena byla zraněna těžce, do nemocnice ji po nezbytném ošetření na místě transportoval vrtulník, řekly mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková a záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zraněnou ženu museli hasiči z auta vyprošťovat. Zraněné rozvezly sanitky do nemocnic v Příbrami a v Praze.

Mezi zraněnými je i část týmu kolem popové hudební skupiny Mirai. Jela dodávkou, která skončila po nehodě mimo dálnici. Zpěvák skupiny Mirai Navrátil to uvedl na Facebooku v krátkém videu. Tam oznámil fanouškům, že ruší nedělní koncert v Ústí nad Labem.

„Tým, který jel druhou dodávku, měl nehodu. Už odjeli do nemocnice, snad jsou v pohodě. Akorát Monika (manažerka kapely, pozn. red.) má trošku větší problém s nohou, tak snad se to dá nějak do kupy. My za nimi jedeme za chvíli do špitálu,“ řekl Navrátil. „Můžeme děkovat Pánu Bohu, že to všichni přežili,“ dodal s tím, aby jim fanoušci drželi palce.

Dálnice byla ve směru na Prahu kvůli odklízení následků uzavřena na čtyři hodiny a řidiči místo museli objíždět.

Autor: