Nehoda před Prahou blokovala opravovanou dálnici D8, kolona byla na hodinu

  8:14,  aktualizováno  9:03
Dopravní nehoda dvou aut ráno zablokovala dálnici D8 před Prahou. Nikdo se při ní nezranil, v oblasti se však tvořily dlouhé kolony. Auta stála už od sjezdu u Nové Vsi na 18. kilometru a ucpaná byla i objízdná trasa kolem Kralup nad Vltavou. Řidiči nabrali zdržení až hodinu. Podle policejní mluvčí Markéty Johnové vznikají komplikace na místě opakovaně.

ilustrační snímek | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Zdržení způsobila kolize automobilů na 8,5. kilometru ve směru na Prahu. „Měli jsme tam v 6:07 hlášenou dopravní nehodu dvou osobních vozidel, bylo to bez zranění. V tuto chvíli je místo průjezdné dvěma jízdními pruhy a čeká se na odtah vozidel,“ sdělila portálu iDNES.cz po osmé hodině
středočeská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Brzdilo se už před sjezdem na Novou Ves kolem 18. kilometru a ucpaná byla i objízdná trasa okolo Kralup. Podle webu dopravniinfo.cz se řidiči v koloně do Prahy zdrželi asi hodinu.

Kvůli odstraňování následků nehody se doprava kumulovala, kolony se začaly rozjíždět až kolem 8:30. Dopoledne se doba zdržení postupně zkracovala na několik minut.

V oblasti navíc od prázdnin stále probíhá rozsáhlá rekonstrukce D8 v úseku mezi 12. a 2. kilometrem. Kvůli opravě vozovky je doprava vedena standardně právě pouze dvěma jízdními pruhy. Podle policie jsou tak dopravní komplikace v místě opakovanou záležitostí.

Místo nehody na dálnici D8

Místo nehody na dálnici D8

Autor: