Na D11 u Mochova o víkendu zbourali most, dálnice je nyní již průjezdná

  12:16,  aktualizováno  21. listopadu 17:19
Od sobotní osmé hodiny večerní byla zcela uzavřena dálnice D11 u Mochova. Původní předpoklad byl, že se dálnice otevře v deset hodin v neděli dopoledne, nicméně uzavírka se prodloužila do téměř jedné hodiny odpoledne. Řidiči mohli využít objízdnou trasu v úseku od sjezdu 8 na Jirny až po sjezd 18 na Bříství, přes obce Nehvizdy – Mochov a Starý Vestec.

„Je to chvíle, co dálnici zprůjezdnili. Daný úsek je průjezdný v obou směrech,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí policie Pavel Truxa. Ještě předtím uvedl, že žádné komplikace v dopravě uzavírka nezpůsobovala.

Nyní se po dálnici může jezdit dvěma jízdními pruhy směrem na Prahu. Ve směru na Hradec Králové se jezdí jedním pruhem, oba pruhy by měly být zprůjezdněné nejpozději ve 20 hodin, upřesnil Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic. 

Uzávěra byla spojena s demolicí mostu u Mochova, který byl mimo provoz už od 11. listopadu. 

„Ve vztahu k dálnici D11 bude vlastní demolice mostu probíhat v jasně daném režimu. S přípravnou fází začneme v sobotu ve 14 hodin,“ uvedla mluvčí Krajské správy a údržby silnic Petra Kučerová.

Během této přípravné fáze doprava probíhala v režimu 1+1 bez převedení do protisměrného provozu, tedy v obou směrech při středu dálnice. Od 20. hodiny byla dálnice zcela uzavřena.

V neděli pak budou ještě probíhat dokončovací práce a dálnice je průjezdná jedním jízdním pruhem v každém směru.

Úplná uzávěra dálnice D11 bude od soboty 20. listopadu od 20 hodin do neděle 21. listopadu do 10 hodin.

Autor: