Po hromadné nehodě zablokoval D1 i kamion, prorazil středová svodidla

  13:24,  aktualizováno  15:58
Dopravní nehody kolem poledne zkomplikovaly provoz na dálnic D1 u Mirošovic. V obou směrech se tvořily kolony, které se rozplynuly až kolem 15. hodiny. Důvodem byla jedna hromadná srážka a další nehoda o kus dál.

Nehoda na dálnici D1, při které byla poškozena betonová svodidla. (6.10.2021) | foto: Asistenční služba

Nejprve na 18. kilometru dálnice D1 zastavila provoz hromadná nehoda devíti vozidel, kdy ve směru na Prahu zůstal průjezdný jeden jízdní pruh. 

„Došlo celkem k pěti nehodám s účastí devíti vozidel. Nejprve havaroval řidič vozidla BMW do svodidel, řidič nákladního vozidla za ním se mu chtěl vyhnout a naboural do dodávky. Zbylých šest vozidel havarovalo z důvodu nedodržení bezpečné vzdálenosti,“ uvedla mluvčí středočeských policistů Vlasta Suchánková.

Další komplikace se objevily zhruba ve stejnou dobu o pár kilometrů dále.

„K tomu na 21. kilometru na úrovni Mirošovic boural kamion přes betonová středová svodidla a prakticky zastavil oba směry,“ popsal situaci mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl na Twitteru.

U žádné z nehod nebyl nikdo vážně zraněn. Podle mluvčí záchranářů Petry Homolové byl na obou místech jeden lehce zraněný člověk.

Provoz na dálnici ve směru na Prahu byl kolem třetí hodiny odpoledne obnoven, opačným směrem zůstal neprůjezdný levý jízdní pruh kvůli opravám na středových svodidlech.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: