Muž nepřežil přebíhání D1. Policie se domnívá, že předtím kradl na parkovišti

  7:00,  aktualizováno  9:30
V úterý ráno na dálnici D1 srazilo auto chodce. K nehodě došlo za Průhonicemi na úrovni benzínových stanic. „Podle prvotních zjištění přebíhal muž dálnici a srazilo ho vozidlo. Následně sražený chodec přeletěl do protisměru, kde se kvůli tomu srazila další auta,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Na místě jsou podle pražské záchranky další tři zraněné osoby mimo ohrožení života. Provoz byl obnoven v 9:15 hodin.

Kolize se stala po 6:00 na 4,5 kilometru dálnice mezi sjezdem z dálnice na Průhonice a sjezdem na Chodov. Provoz na dálnici ve směru do Prahy stál, obnoven byl zhruba po třech hodinách. Doprava v opačném směru na Brno byla plynulá po celou dobu.

Mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová uvedla, že chodec utrpěl smrtelná zranění. „Chodec bohužel svým zraněním na místě podlehl. Na místě byly další tři zraněné osoby, všechny při vědomí, mimo ohrožení života,“ informovala pražská záchranka krátce po půl osmé. Na místě zasahovaly dvě posádky RZP, lékař IP a koroner.

Později upřesnila, že z místa byly odvezeny další dvě osoby, žena a muž ve věku okolo 60 let. Oba při vědomí s poraněním hrudníku.

Dopravní situace na dálnici D1 v okolí Průhonic. (9. července 2024, 7:30)

„Na místě jsou také kriminalisté, jelikož pracujeme s informací, že muž přebíhal dálnici, protože utíkal od provedeného vloupání do vozidla na parkovišti,“ doplnili policisté krátce po oznámení nehody.

Podle pražských hasičů se jednalo o nehodu pěti osobních automobilů a kamionů. „Zasahujeme společně se Zdravotnickou záchrannou službou hl. m. Prahy a Policií ČR,“ informovali pražští hasiči.

„Ve směru do Prahy je průjezdný jeden jízdní pruh a na Brno dva. Na místě zasahují všechny složky IZS a je předpoklad, že se v místě budou tvořit dlouhé kolony,“ uvedla policie ráno na sociální síti X. Hasiči později dodali, že uzavřeny už jsou všechny tři jízdní pruhy. V 9:15 hodin byl provoz kompletně obnoven.

Autor: