Pěším u hlavního nádraží v Praze už nepůjde o život, vyrostl tu chodník

  14:34
Trasa vedoucí mezi Vinohradskou ulicí a hlavním nádražím je rozšířená. Takzvaný chodníček smrti má v nejužším místě 175 centimetrů, nejširší místo nově dosahuje ke třem metrům. Přestavba proběhla bez ubrání jízdních pruhů.

Rozšíření magistrát oznámil letos v dubnu a předpokládaný termín dokončení datoval na konec listopadu. Technické správě komunikací se však stavbu povedlo dokončit dříve.

Fotogalerie

„Pražané se místu naučili říkat „chodníček smrti”, ale tuhle přezdívku už nemusí dál používat. Chodník podél magistrály jsme rozšířili tak, aby se po něm dalo pohybovat bezpečně, důstojně a bez strachu o život,“ řekl k rozšíření chodníku náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Vybudováním chodníku mezi hlavním nádražím a Vinohrady přispěla metropole k větší bezpečnosti, jelikož touto trasou chodí často nejenom Pražané, ale i turisté.

Chodník se podařilo rozšířit bez ubrání jízdních pruhů. Dokonce zůstal zachován i širší pravý pruh pro bezpečný průjezd autobusů a jiných větších vozidel.

„O zpřístupnění hlavního nádraží z Vinohrad jsme usilovali řadu let. Proto jsem rád, že jsme konečně s městem Prahou našli společné řešení, které zajistí bezpečnost chodců a nijak neomezí plynulost silničního provozu,“ uvedl místostarosta Prahy 2 pro oblast dopravy, financí a investic Jan Korseska.

Autor: