Odpůrci opatření se sešli na Újezdě, Chcípl PES pořádal valentýnský pochod

  15:20,  aktualizováno  17:26
Iniciativa Chcípl PES pořádala v neděli odpoledne valentýnský pochod za návrat dětí do škol a otevření provozoven. Ohlášená akce se konala od 16. hodiny na pražském Újezdě, odkud se účastníci vydali k petřínské stanici lanovky. Další pochody byly naplánované po celé republice.

„Policisté dohlížejí na pochod, částečně už dorazil na Petřín, částečně se lidé ještě trousí cestou nahoru. Dosud probíhá vše v pořádku, bez narušení veřejného pořádku,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Eva Kropáčová.

14.února 2021 v 17:16, příspěvek archivován: 14.února 2021 v 17:25

Praha - Valentýnský pochod byl ukončen. V průběhu pochodu, ani při pronášení projevů na Petříně, policisté neřešili žádné zásadní problémy. #policiepha https://t.co/eqXE05aOmf

Policisté lidi upozorňovali, aby dodržovali protiepidemická opatření. Na místě byli policisté dopravní, tak pořádkové služby. Kolik bylo na místě účastníků, mluvčí nevěděla.

Na Újezdě se před 16. hodinou sešly desítky lidí. Organizátor je vyzval, aby dodržovali protiepidemická opatření a postupně se vydali na procházku směrem na Petřín.

Po příchodu k horní stanici lanovky zněly z davu lidí hesla jako „Máme povinnou školní docházku.“ „Ať naše děti netrápí.“ „Bez testu, bez očkování do škol.“ Většina účastníků byla na shromáždění bez roušek.

Další akce se konaly na různých místech území. „Proběhne celkem 15 pochodů. Půjdeme třeba na horu Říp, kopec Raná u Loun, nebo v Olomouci na Svatý Kopeček. Cílem je dát lidem pocit normálního Česka a společně si užít procházku v přírodě,“ řekl spoluzakladatel iniciativy David Biksadský.

Za návrat dětí do škol v sobotu protestovaly stovky lidí v Brně. Demonstrující přišli v průvodu s vlajkami a transparenty k bytovému domu, kde bydlí ministr školství Robert Plaga.

Inciativa Chcípl PES vznikla jako výzva podnikatelů z gastronomie, jejím cílem je ukázat na nesmyslnost vládních opatření kvůli koronaviru. V lednu 2021 rebelující hospodští založili politické hnutí, posléze oznámili, že chtějí kandidovat na podzim do Poslanecké sněmovny.

Autor: