V pekařském autě ze Sapy našli celníci kohouty s pařáty. Vezu ovoce, tvrdil řidič

  13:44
Pražští celníci na začátku února odhalili přepravu živočišných produktů neznámého původu ve vozidle, které je určené k převozu pečiva. Kvůli nejasnému původu zboží a nevhodným podmínkám přepravy inspektoři Státní veterinární správy (SVS) dvoutunový náklad znehodnotili a nařídili jeho bezpečnou likvidaci.

Celníci vůz značky Mercedes Benz odhalili během noční směny 7. února, kdy vyjížděl z tržnice Sapa. Podle označení měl převážet pečivo. „Po zastavení vozidla však celníci uvnitř objevili značné množství živočišných produktů, k nimž řidič nebyl schopen doložit doklady prokazující původ a kvalitu. Celníkům tvrdil, že veze zeleninu a ovoce do Berlína,“ uvedla Nikola Soukalová, tisková mluvčí Celního úřadu v Praze.

„Vzhledem k důvodnému podezření, že jsou produkty převáženy v nevhodných podmínkách, následovalo vozidlo celníky na služebnu. Tam byly potraviny drženy až do příjezdu inspektorů Státní veterinární správy,“ vysvětlila mluvčí.

Inspektoři poté zjistili, že se ve voze nachází různé druhy masných výrobků, kohouti s hlavou i pařáty, pečená kuřata, drůbeží vnitřnosti nebo křepelčí vejce. Celkem náklad vážil dvě tuny. Protože přepravce neměl registraci pro přepravu živočišných produktů a původ zboží nebyl prokázán, rozhodli se inspektoři náklad zlikvidovat.

Celníci zabavili přes 17 milionů cigaret i výrobní linku. Škoda je 120 milionů

„Veterinární inspektoři živočišné produkty znehodnotili modrou barvou a nařídili přepravci jejich neškodnou likvidaci. Podle vyjádření Státní veterinární správy mu může být ve správním řízení udělena pokuta až do výše 10 milionů korun,“ doplnila.

Autor: