Běžec nakopl u řeky psa, jeho majitele pak po slovní přestřelce bodnul do tepny

  12:36
Sporem ohledně psů, který skončil pobodáním jednoho z majitelů, se zabývají pražští policisté. Ti obvinili z těžkého ublížení na zdraví muže, který měl nejprve nakopnout psa a poté bodnout do krku muže, který u řeky rybařil společně s kamarádem. Pobodaný muž skončil v péči lékařů.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jan Pešek, MF DNES

Incident se stal v úterý v lokalitě Sedlčánky, která se nachází na levém břehu Labe a je součástí města Čelákovice.

Tam si šel dvaapadesátiletý muž podél řeky zaběhat se svým psem. U ní seděli rybáři, kteří u sebe měli také psy a jeden z nich měl po běžícím muži štěkat a vyjíždět, proto muž rybáře okřikl, aby si psy přivázali a běžel dál,“ popsal případ mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Později se situace opakovala. „Jeden ze psů mu měl vyjet po noze, načež běžec psa nakopl. To se samozřejmě nelíbilo oběma rybářům a proti muži se rozběhli,“ doplnil.

Muž si nechtěl nechat sebrat telefon, agresor mu způsobil vážné zranění oka

Běžec však zareagoval naprosto neadekvátně a nepřiměřeně a jednoho z mužů kapesním nožíkem bodl do oblasti krku. Následně z místa utekl.

Čtyřiačtyřicetiletý rybář krvácel z tepny, proto jeho kamarád a následně i další lidé na místě mu začali okamžitě poskytovat první pomoc. Zdravotní záchranná služba si muže ve vážném stavu převzala a přepravila do pražské nemocnice.

Policie začala okamžitě po pachateli pátrat v rozsáhlé pátrací akci, pomáhala i zásahová jednotka. Přibližně dvě hodiny po incidentu se muže podařilo zadržet.

„Ve čtvrtek 21. září 2023 kriminalisté z Prahy východ zahájili trestní stíhání 52letého muže a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví. V případě, že mu bude vina prokázána i před soudem, hrozí muž až 10 let ve vězení,“ dodal mluvčí.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: