Dodávka u Čáslavi vjela do cesty kamionu, její řidič na místě zemřel

  9:52
Tah mezi Kutnou Horou a Čáslaví ráno zablokovala tragická nehoda u Církvice. Řidič dodávky vjel z neznámých důvodů do protisměru a naboural do kamionu. Šestačtyřicetiletý řidič menšího vozu nehodu nepřežil, vrtulník transportoval do nemocnice také jeho mladou spolujezdkyni.

Nehoda se stala kolem šesté ráno. „Jedna osoba bohužel při této tragické dopravní nehodě utrpěla zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehla,“ napsala Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje na Twitteru.

Spolujezdkyní v dodávce byla mladá žena. Tu museli záchranáři kvůli středně těžkému zranění transportovat vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Motole. Řidič kamionu vyvázl bez zranění. 

„Policisté vyloučili, že by řidič nákladního vozidla před jízdou požil alkohol,“ sdělil iDNES.cz mluvčí policie Pavel Truxa. Příčinu dopravní nehody policisté vyšetřují. Silnice by měla být opět průjezdná kolem 12. hodiny.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: