Bezdomovec se procházel v kostýmu pandy. Místo výdělku slízl mastnou pokutu

  19:20
Hlídka městské policie v sobotu večer řešila další případ vystupování člověka v obřím kostýmu pandy v Praze 1. Pokutovala bezdomovce, kterého na práci najal muž z Tuniska.

Vystupování lidí v kostýmech zvířat je sice od poloviny října v pražských ulicích zakázané, jeden z majitelů kostýmu ale přišel s novou strategií. 

„Vynalézavý Tunisan si najal muže bez domova za sto korun a navlékl ho do kostýmu obří pandy. K veřejnému vystoupení mu vybral turisticky atraktivní Karlovu ulici,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Fotogalerie

Cizinec potom sám vybíral peníze za možnost nechat se s obří pandou vyfotit. Brigáda se ale muži bez domova nevyplatila, strážníci mu udělili pokutu dvě stě korun. Trestu neunikl ani majitel kostýmu.

„Organizátora a výběrčího v jedné osobě budou oznamovat správnímu orgánu, který bude posuzovat, zda je za přestupek také odpovědný,“ dodala Seifertová.

Od začátku zákazu obřích kostýmů zvířat a bublifukářů 15. října řešili strážníci patnáct případů porušení vyhlášky. Dva případy porušení zákazu řešili pokutou na místě, v ostatních případech domluvou, nebo oznámením správnímu orgánu.

Autor: