Podruhé v týdnu někdo oznámil bombu na pražském vrchním soudu

  11:12,  aktualizováno  12:56
Pyrotechnici ve středu dopoledne prohledávali budovu Vrchního soudu v Praze, kde anonym oznámil umístění výbušniny. Policisté budovu evakuovali. Stejné oznámení policisté řešili i v úterý. Další oznámení o bombě policie dnes vyšetřovala i v budově Městského soudu v Praze 2.

Oznámení o uložení nástražného výbušného systému v budově Vrchního soudu v Praze 4 na Pankráci přijali policisté okolo půl desáté dopoledne.

„Na místo se sjely složky integrovaného záchranného systému spolu s pyropsem,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

V souvislosti s touto událostí bylo uzavřeno Náměstí Hrdinů a policisté evakuovali lidi z budovy. Po poledni policisté budovu opět otevřeli, protože žádné nebezpečné zařízení nenašli.

Na Vrchním soudu museli kvůli údajné výbušnině přerušit veškerá jednání také v úterý okolo poledne. Pyrotechnik v tomto případě také nic nenašel.

Krátce poté, co policisté ve středu dopoledne vyjeli k budově Vrchního soudu, dostali oznámení o další údajné výbušnině v budově Městského soudu na Karlově náměstí. Z budovy evakuovali asi tři sta osob a začali s prohlídkou.

Po poledni policisté oznámili, že na Městském soudě žádnou bombu nenašli a akci ve Spálené ulici ukončili. Po šiřiteli poplašných zpráv policisté pátrají.  

Ozbrojené manévry na Městském soudu v Praze kvůli nahlášené bombě.

Autor: