Pokus o vraždu na Berounsku: Syn po hádce zaútočil nožem na otce

  11:04,  aktualizováno  11:51
Málem smrtí skončila rodinná hádka v jedné z obcí na Berounsku. Dvacetiletý syn zde nožem zaútočil na svého otce a způsobil mu vážná zranění. Do nemocnice pacienta transportoval vrtulník. Mladík z místa utekl, pátrali po něm nejen policisté, ale i psovod a vrtulník. Po 40 minutách ho policisté dopadli a skončil v cele. Je podezřelý z pokusu o vraždu.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: pro iDNES.cz

Policisty o případu informovali záchranáři krátce po půl desáté večer. 

„V jednom z rodinných domů měl dvacetiletý muž, po předešlé hádce a fyzickém konfliktu, napadnout svého otce nožem a způsobit mu vážná zranění,“ uvedla krajská mluvčí policie Vlasta Suchánková. 

Napadený muž skončil hospitalizovaný v nemocnici. „Došlo tam k vážnému poranění, muže jsme letecky transportovali se zajištěnými dýchacími cestami ve vážném stavu do nemocnice,“ řekla iDNES.cz mluvčí záchranné služby Petra Homolová. 

Mladík ihned po napadení z bytu utekl. Do pátrání se zapojilo několik policejních hlídek, psovod a vrtulník. Zhruba po 40 minutách ho za pomoci donucovacích prostředků, včetně hrozby namířenou střelnou zbraní, zadrželi v sousední obci policisté z berounské prvosledové hlídky. 

Podezřelý skončil v policejní cele a celý případ si převzali krajští kriminalisté. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu.

„Kriminalisté na místě, kde ke konfliktu došlo, pracovali až do brzkých ranních hodin. Dnešního dne pak budou probíhat další potřebné procesní úkony již se samotným zadrženým a podezřelým mužem,“ dodala Suchánková.

Autor: