iDNES.cz

Ozbrojený muž vyloupil na Benešovsku pumpu, z kasy si odnesl třicet tisíc

  16:06
Policisté na Benešovsku hledají lupiče, který na konci minulého roku vykradl čerpací stanici v Jankově. Ozbrojený muž donutil prodavačku lehnout si na zem a mezitím si z pokladny vybral přes třicet tisíc korun.

Čerpací stanici lupič přepadl 27. prosince krátce po 21. hodině. S namířenou střelnou zbraní vyžadoval po čerpadlářce vydání hotovosti. Ženu nakonec donutil, aby si lehla na zem a z kasy si sám vybral 30 tisíc korun.

„Pachatel měl na sobě černou mikinu s kapucí a nápisem či obrazcem na hrudníku a šedým pruhem na rameni. Dále byl oblečen do černých kalhot, pravděpodobně tepláků, s kapsami a obut do černých bot s bílou podrážkou a bílými pruhy,“ popsala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. 

Ten samý den byla na Benešovsku vyloupena prodejna potravin v obci Kondrac. Pachatel si nejprve prohlížel regál s pitím, poté se rozhodl obchod opustit.

„Ale ve chvíli, kdy z prodejny odešel další nakupující zákazník, se znovu vrátil a namířil na prodavače střelnou zbraň. Pod touto pohrůžkou ho donutil vydat hotovost z kasy ve výši čtyř tisíc korun,“ řekla mluvčí.

Policisté díky osobní a místní znalosti na kamerových záznamech poznali 31letého muže a asi po dvou hodinách se jim ho podařilo vypátrat a zadržet. V minulosti už byl několikrát odsouzen, a to především za krádeže a loupeže. Z vězení se vrátil teprve před několika málo měsíci.

VIDEO: Drzý zloděj šátral půl minuty v tašce na rameni nakupujícího seniora

„Policistům se podařilo zajistit dostatečné množství důkazů, proto proti němu hned druhý den zahájili trestní stíhání a obvinili ho z loupeže,“ sdělila Schneeweissová. Muž skončil ve vazební věznici, hrozí mu až deset let ve vězení.

Vzhledem k časové a místní posloupnosti obou případů se policisté domnívají, že spolu oba případy mohou souviset, nicméně k osobě druhého pachatele z Jankova nemají bližší poznatky,“ dodala mluvčí. 

Policisté proto žádají o pomoc všechny, kdo mají o muži na videu nějaké poznatky, ať se ozvou na linku 158 nebo přímo benešovským kriminalistům na telefon 974 871 320 a 974 871 516.

Autor:
zpět na článek