Opravy Barrandovského mostu s okolními částmi nikdo neřeší, stěžuje si ODS

  13:12
V pátek začíná oprava Barrandovského mostu, ale starostové okolních městských částí se o podrobnostech rekonstrukce dozvídají pozdě a v době, kdy už se s nimi nedá nic dělat, tepe vedení metropole starosta Prahy 13 za ODS David Vodrážka.

Barrandovský most (8. 2. 2022) | foto: Michal Turek, MAFRA

„O tom, že se bude most rekonstruovat, se ví čtyři roky, s městskými částmi se začalo jednat po jejich výzvě až v březnu. Pak proběhly dvě schůzky s vedením - na té první jsme se dozvěděli, z čeho byl most postavený, a na té druhé 26. dubna, těsně před zahájením opravy, kudy povedou objízdné trasy. S nimi se už ale nedalo udělat nic, přitom městské části měly mnoho nápadů na jejich zlepšení, protože nejlépe znají dopravní problematiku v dané oblasti,“ popisuje situaci Vodrážka, který je zároveň dopravním expertem strany.

Například starosta Radotína podle něj nebyl osloven ještě vůbec. Jsem starostou 20 let, ale toto jsem ještě nezažil,“ podotýká Vodrážka.

Zároveň upozorňuje i na to, že i na menších objízdných trasách za most jsou dopravní omezení kvůli jiným opravám, případně tam dopravu brzdí špatně udělané cyklopruhy či tramvajové ostrůvky.

„Je rozkopané Břežanské údolí, Radotín, přejezd ve Velké Chuchli, v Řeporyjích je oprava mostku. Proč nejsou tyto opravy dokončené, aby se maximálně ulevilo dopravě v době, kdy začíná klíčová oprava Barrandovského mostu? Proč město nekomunikuje s ŘSD, které teď dělá nový povrch na křížení D5 s Karlovarskou, což je další problém v souvislosti s plánovanou opravou mostu?,“ vypočítává starosta Prahy 13.

Pražská ODS i jednotlivé městské části už v minulosti opakovaně navrhovaly zřízení dopravního koordinátora staveb a uzavírek. To ovšem podle ODS radní pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) opakovaně odmítl s tím, že odpovědnost za městské investice v dopravě má on sám.

„Hrozí tady podobný scénář jako u nechvalně proslulých oprav třeba Koněvovy ulice či v okolí nákupního centra Letňany. Tam zcela nelogické kroky při uzavírkách způsobily totální kolaps,“ varuje ODS.

31. ledna 2022

Autor: