Muž si v myčce pěnil auto, drzý zloděj mu mezitím ze sedačky ukradl peněženku

  15:00
Pražští policisté řeší krádež peněženky v myčce. Tu vzal nicnetušícímu řidiči z vozu zatím neznámý pachatel, který několikrát oběhl vůz a sledoval, kam se řidič pohne tak, aby si ho nevšiml. Téměř groteskní situaci zachytily bezpečnostní kamery.

„Koncem prosince minulého roku využil neznámý muž nepozornosti poškozeného, který si myl své vozidlo v myčce v Plzeňské ulici a v nestřeženém okamžiku mu ze sedadla spolujezdce odcizil peněženku,“ uvedl tiskový mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Pražští policisté pátrají po totožnosti muže, který prostřednictvím odcizené platební karty vybral z bankomatu přes deset tisíc korun.

V odcizené peněžence se nacházela hotovost v hodnotě necelých 140 eur, doklady a platební karty. „Protože byl u jedné z kreditek PIN kód, podezřelému to nedalo, a pokusil se o výběr v nedalekém bankomatu. A byl úspěšný. Vybral přes dvanáct tisíc korun,“ vysvětlil.

Pachatel podle policie způsobil celkovou škodu v hodnotě necelých 20 tisíc.

Past na zloděje. Drážní pracovníci se dopustili stovek krádeží cenností

„Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ doplnil Rybanský s tím, že muži hrozí v případně dopadení a odsouzení až dvouletý trest.

Autor: