Muž se představil jako Král světa a ohlásil bombu na Pražském hradě

  13:22
Policie v úterý večer uzavřela pro návštěvníky areál Pražského hradu kvůli anonymnímu oznámení, že je tam umístěná bomba. Muže, který se na tísňové lince představil jako „Král světa“, už našli a soud rozhoduje o jeho vzetí do vazby.

Anonym nahlásil bombu na Pražském hradě. (4. ledna 2022) | foto: Policie ČR

„’Král světa’, jak se představil anonymní volající, vyhrožoval odpálením bomby v areálu Pražského hradu,“ informovali policisté o úterním dění na Twitteru. 

Kriminalisté 37letého muže z Jablonecka zadrželi téhož dne. „A protože vše nasvědčuje tomu, že má v úmyslu v ‚kralování‘ pokračovat, rozhoduje se nyní o jeho vzetí do vazby,“ uvedli.

Všichni lidé, kteří přijdou na Pražský hrad, musejí projít bezpečnostní kontrolou podobně jako na letišti. Kontrolují se jim i zavazadla.

Pražští zákonodárci počátkem ledna vyzvali k tomu, aby bezpečnostní kontroly skončily. To se ale nestalo.

Neúspěšní pučisté šířící nenávist, píše Hrad o kriticích zátarasů

Bezpečnostní kontroly na Pražském hradě podle policie odpovídají aktuální situaci v zahraničí i České republice a platnému prvnímu stupni ohrožení terorismem. Bezpečnostní složky jejich potřebnost a rozsah průběžně vyhodnocují, znovu je zhodnotí v únoru.

Hrad je podle prezidentské kanceláře v rámci možností veřejnosti přístupný. Kontroly provádí republiková policie na základě vlastní analýzy rizik z května 2021. Kontroly byly zavedeny v roce 2016, loni byly po velikonoční přestávce obnoveny.

Autor: