Aktivistka si v Mladé Boleslavi přilepila ruku k silnici, zablokovala dopravu

  16:56,  aktualizováno  17:11
Kuriózní zásah si odpoledne připsali záchranáři, kteří vyjížděli do Mladé Boleslavi. Ekologická aktivistka si tam přilepila ruku na silnici vteřinovým lepidlem a blokovala tak jeden jízdní pruh v ulici U Stadionu. O události informovali záchranáři na Twitteru.

„Jednalo se zhruba o dvacetiletou ženu, aktivistku, která tímto protestuje proti klimatickým změnám,“ sdělila podrobnosti iDNES.cz tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Homolová s tím, že tento protest není první akcí aktivistky.

Podle informací si mladá žena přilepila jednu ruku větším množstvím vteřinového lepidla k vozovce a zablokovala tak provoz v centru města v ulici U Stadionu.

03.května 2021 v 16:40, příspěvek archivován: 03.května 2021 v 17:11

Ano, i tohle je naše práce... :-) https://t.co/XL9RbanXx5

„Na místo byla vyslána posádka záchranné služby a hasiči z Mladé Boleslavi. Za pomocí většího množství rozpouštědla lepidlo povolilo a aktivistku tak bylo možné ze silnice dostat,“ doplnila k podrobnostem Homolová.

Mladá aktivistka byla s lehkým poraněným převezena do mladoboleslavské nemocnice, potvrdila mluvčí středočeské záchranné služby.

Aktivisté blokovali dopravu v Mladé Boleslavi i minulý týden, kdy si stejná žena sedla doprostřed frekventovaného tahu a museli ji odnést.

Autoři: ,