Muž v parku vytáhl nůž na skupinku lidí s dětmi, pak vyhrožoval policistům

  15:58
Skupinku návštěvníků parku s dětmi ohrožoval nožem v Praze 7 opilý muž. Vadila mu jejich etnická příslušnost. Ozbrojeného útočníka policisté na místě zadrželi, byl pod vlivem alkoholu. Případem se již zabývá státní zastupitelství.

Události se stala minulý čtvrtek kolem 19. hodiny. „Kriminalisté prvního policejního obvodu zaslechli ve vysílačce tísňové volání, podle kterého měl muž s nožem v parku na Vltavské v Praze 7 nožem ohrožovat skupinu lidí s dětmi. Na ty měl zaútočit a vyhrožovat jim, že je zabije pro jejich etnickou příslušnost,“ popsal tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk s tím, že se událost odehrávala v přítomnosti dětí.

Řečmi a doteky obtěžoval chodkyně, pokusil se i loupit, viní policie muže

Agresor při svém jednání vytáhl nůž, který měl v pouzdru na opasku.

Šestatřicetiletého muže na místě kriminalisté zadrželi s pomocí donucovacích prostředků. Zajistili u něj nejen nůž, ale také katanu s 50 cm dlouhým ostřím. „Podezřelý následně putoval na policejní služebnu a ve vozidle začal vyhrožovat smrtí i zasahujících policistům,“ uvedl mluvčí. Podle dechové zkoušky měl muž v dechu 1,8 promile.

„Případ byl zpracován ve zkráceném přípravném řízení a na státní zastupitelství byl předán spolu se zprávou o výsledku zkráceného přípravného řízení,“ doplnil mluvčí s tím, že muži za trestné činy násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci a vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci hrozí až tři roky vězení.

Autor: