Muž páčil retardér, s majitelem vedlejšího domu na sebe tasili pistole

  14:42
Spor o zpomalovací práh na silnici se mezi muži v jedné z obcí na Klatovsku vyhrotil tak, že na sebe tasili střelné zbraně. Zasahovat musela policie.

Incident se odehrál v pondělí kolem osmé hodiny večer. K domu v obci na Čachrovsku, před kterým stojí zpomalovací práh, se nechal kamarádem dovézt osmačtyřicetiletý muž ze zhruba dvacet kilometrů vzdáleného Kolinecka.

„Muž vystoupil z vozidla, vzal do rukou dovezený krumpáč a začal jím vykopávat zabudovaný zpomalovací práh na místní komunikaci,“ popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

To se nelíbilo kolemjdoucímu třicetiletému obyvateli a začal se s mužem dohadovat. Po chvilce se do sporu vložil také majitel přilehlého domu. Na muže s krumpáčem namířil legálně drženou střelnou zbraň a vyzval ho, ať  svého jednání zanechá.

Muž si to však nenechal líbit. „Vyjmul svoji nelegálně drženou zbraň a taktéž namířil na majitele s výhrůžkou újmy na zdraví,“ přiblížila Ladmanová.

Následně se mezi muži strhla rvačka, kterou ukončili až přivolaní policisté.

Útočníka s krumpáčem policisté podrobili dechové zkoušce, přístroj naměřil 2,25 promile alkoholu. Poté muže převezli do policejní cely.

„Po provedení neodkladných úkonů byl v úterý propuštěn,“ dodala Ladmanová.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání nebezpečného vyhrožování a nedovoleného ozbrojování. Okolnosti případu dále prověřují.

Autor: