Mladíka viněného ze znásilnění tříleté neteře soud zprostil obžaloby

  15:02
Krajský soud v Plzni zprostil obžaloby mladíka z Karlovarska, který čelí obvinění ze znásilnění tříleté neteře. Podle žalobce, který pro muže navrhoval pětileté vězení, dívku svlékal, osahával a nutit ji dotýkat se jeho přirození. Zprošťující verdikt není pravomocný.

Krajský soud v Plzni. | foto: Petr Ježek, MF DNES

Podle spisu obžalovaný od února 2018 do poloviny června loňského roku opakovaně využil toho, že mu bylo rodiči svěřeno na hlídání nezletilé dítě. 

„Se záměrem se na poškozené sexuálně uspokojit ji měl vysvlékat, osahávat v oblasti intimních partií a rovněž ji nutit dotýkat se jeho přirození. Obžalovaný tedy donutil jiného k pohlavnímu styku zneužitím jeho bezbrannosti a čin spáchal na dítěti mladším 15 let,“ sdělila mluvčí Krajského soudu v Plzni Jana Durná. 

Státní zástupce pro mladíka navrhoval trest odnětí svobody v délce pěti let. Trestní senát dnes však muže obžaloby zprostil. 

„Obžalovaný se na místě vzdal práva na odvolání, státní zástupce si ponechal lhůtu pro podání odvolání,“ dodala mluvčí. Rozsudek tedy není pravomocný. 

Podle serveru Novinky.cz souzený muž uvedl, že tříletou dívku občas hlídal, ale nikdy jí nic neudělal. „Nic takového jsem neudělal a ani na takové věci nemám pomyšlení,“ prohlásil. 

Podle státního zástupce obžalovaný dívence vyhrožoval, že pokud bude mluvit o tom, co s ní dělal, zavře ji do sklepa. K sexuálním atakům na dítě mělo docházet v době, kdy se jeho rodiče rozešli a obžalovaný bydlel u svého bratra, který si bral dceru na víkendy.

Autor: