Lupič donutil řidičku auta vystoupit i s dítětem na křižovatce a ujel

  18:26
Kvůli autu přepadl v pondělí v Plzni na křižovatce ženu s dítětem 34letý muž z jižního Plzeňska. Donutil je z vozu vystoupit, na útěku před policisty pak ukradl další vůz. Po dvou hodinách ho zadržela zásahová jednotka.

Muž v Plzni ukradl ženě auto poté, co zastavila na křižovatce a donutil ji i s dítětem vystoupit. Na útěku před policií pak sebral ještě jeden vůz. (17.2. 2020) | foto: Policie ČR

Případ z pondělního odpoledne potvrdila policejní mluvčí Dana Ladmanová. K přepadení ženy si lupič vybral pět minut po půl druhé odpoledne jednu z nejrušnějších ulic v Plzni.

Fotogalerie

„Řidička s vozem Ford Focus zastavila na křižovatce řízené světly. Neznámý muž otevřel dveře a sedl si na místo spolujezdce. Ženu i s dítětem vzápětí donutil vozidlo opustit a odjel směrem do městské části Bory,“ popsala Ladmanová začátek případu.

Svědek události policistům předal popis pachatele. Vůz pronásledovalo několik hlídek, vzlétl i policejní vrtulník.

Lupič s vozidlem ujížděl pryč z Plzně. Mířil na Přešticko. Před 14. hodinou focus odstavil v obci Oplot.

 „V obci odcizil vozidlo golf, od něhož se na chvíli vzdálil řidič. S vozidlem poté ujížděl na Přeštice, Dolce, Měčín a další obce, policistům se snažil ujet i po polních a lesních cestách. Policejní zásahová jednotka jej zadržela kolem 15.30 v obci Kokořov na jižním Plzeňsku,“ uvedla policejní mluvčí.

Ke zpacifikování pachatele museli policisté použít chvaty.

Policisté v současné době vyslýchají pachatele i svědky, aby případ kvalifikovali. Žena ani její dítě nebyly zraněné.

Autor: