Hledá se labutí mládě, které potřebuje ošetřit. Ze zobáku mu visí vlasec

  15:50
Zvířecí záchranáři hledají labutí mládě, které potřebuje nutně ošetřit. Ze zobáku mu visí rybářský vlasec. Naposledy bylo mládě spolu s rodiči na rybníku u Mariánské Týnice na Plzeňsku. Kde je ptačí rodina nyní, se ale neví. Ochranáři žádají o pomoc při pátrání veřejnost.

Zvířecí záchranáři z Plzně se snaží najít letošní labutí mládě, kterému ze zobáku visí rybářský vlasec. Mládě by se mělo pohybovat spolu se samcem, který má na krku červený ornitologický límec. | foto: DES OP

„Urgentně hledáme labutí rodinu, ve které má samec na krku červený ornitologický límec A168. V jeho blízkosti by se mohlo zdržovat letošní šedé mládě, kterému ze zobáku visí rybářský vlasec,“ žádá o pomoc Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů v Plzni.

Labutí samec má na krku červený ornitologický límec A168.

Labutí samec má na krku červený ornitologický límec A168.

Podle něj mládě potřebuje nutně ošetřit, protože se neví, zda na vlasci také není připevněný rybářský háček.

Labutí pár hnízdil na Velečínském rybníku u Blatna na Plzeňsku. Naposledy Makoň pozoroval labutě a pokusil se mládě odchytit minulou středu. To už rodinka byla na Volevském rybníku u Mariánské Týnice.

„Labutí pár se samcem A168 a několika šedými mláďaty sedl na rybník k našemu domovskému páru, ale ten ho po krátké potyčce z rybníka vyhnal. Kam se labutí rodina s poraněným mládětem přesunula, se nám nepodařilo zjistit,“ vysvětlil zvířecí záchranář důvod, proč se nyní s prosbou o pomoc obrací na veřejnost.

„Pokud někdo uvidí na vodní ploše labutí rodinu s mláďaty, kde samec bude označen červeným ornitologickým límcem A168, prosím, aby nám dal co nejdříve vědět. Zároveň by bylo dobré, kdyby nálezci prověřili i skutečnost, že spolu s touto rodinou se stále pohybuje i jedno šedé mládě, kterému ze zobáku visí rybářský vlasec,“ doufá v dobrý konec Makoň.

Autor: