Muž podezřelý z vraždy prarodičů zůstává v léčebně, trpí schizofrenií

  11:20
Ještě rok musí zůstat v psychiatrické léčebně v Dobřanech na Plzeňsku muž, který je podezřelý z únorové vraždy svých prarodičů v domě pro seniory v Břasích na Rokycansku. Rozhodl o tom soud. Podle odborného posudku trpí muž schizofrenií a mohl by být nebezpečný sobě i okolí.

Tragédie, při níž přišel o život manželský pár, se stala 6. února kolem deváté hodiny večer v domě pro seniory v Břasích na Rokycansku. | foto: Martin Polívka, MF DNES

Třicetiletý muž podezřelý z dvojnásobné brutální vraždy je v léčebně od tragické únorové noci. Nyní jeho pobyt v psychiatrické nemocnici prodloužil Okresní soud Plzeň-jih.

„V pátek bylo rozhodnuto o prodloužení držení umístěného muže v léčebně na dalších dvanáct měsíců, a to na základě závěru psychiatrického znaleckého posudku,“ uvedla mluvčí soudu Petra Sochůrková.

Dodala, že pacient je aktuálně veden s diagnózou schizofrenie. „Jeho zdravotní stav se od okamžiku prvního přijetí do zařízení po medikaci zlepšil, ale přesto neumožňuje jeho propuštění,“ vysvětlila Sochůrková s tím, že podezřelý by kvůli psychotickému prožívání mohl být nebezpečný sobě i okolí.

Z dvojnásobné vraždy manželů v domě pro seniory v Břasích policie dosud nikoho neobvinila.

„Případ stále prověřujeme, čekáme na výsledky znaleckých posudků,“ podala aktuální informace krajská policejní mluvčí Markéta Fialová.

Znalci nyní zkoumají, zda podezřelý mohl své jednání ovládat a rozpoznat jeho škodlivost. Na základě jejich závěrů bude buď zahájeno trestní stíhání, nebo policie případ odloží kvůli nepříčetnosti pachatele.

Dvojnásobná vražda

Dvojnásobná vražda se stala letos 6. února večer, o život přišel šestasedmdesátiletý muž a o pět let mladší žena.

Mrtvá seniorka ležela před domem seniorů pod balkonem, jejího manžela našli policisté uvnitř objektu v jednom z pokojů.

Pachatel tehdy z místa odjel autem, kriminalisté ho ještě v noci zadrželi.

Policie šetří dvojnásobnou vraždu v Břasích (7. 2. 2019)