Policie má v souvislosti s vraždou ženy na Rokycansku jednoho podezřelého

  15:22
Kriminalisté v souvislosti s vraždou ženy v Radnicích na Rokycansku, kterou našli bez známek života v pondělí odpoledne, prověřují jednoho člověka. Policisté zatím nechtějí specifikovat, o koho se jedná, ani jak byla žena zavražděna.

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Podle zjištění MF DNES bylo zavražděné ženě, kterou našli v domě, šedesát let a pracovala ve škole v Radnicích jako vedoucí jídelny.

Jakým způsobem přišla žena o život, nechce zatím policie komentovat. Podle serveru Krimi-Plzeň ji někdo ubodal.

Již v pondělí večer policejní mluvčí uvedla, že při ohledání těla bylo zjištěno, že žena zemřela násilnou smrtí, a případ si převzali krajští kriminalisté.

Policie na Rokycansku řeší smrt ženy, případ si převzala mordparta

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy a prověřují veškeré okolnosti,“ sdělila dnes policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Dodala, že v souvislosti s tímto případem kriminalisté prověřují jednu osobu. „Veřejnosti nehrozí žádné nebezpečí,“ doplnila bez dalšího upřesnění. Podle místních obyvatel má být vrahem přítel zemřelé ženy.

V letošním roce v Plzeňském kraji policisté vyjížděli už k sedmi vraždám nebo pokusům o ně. Případ z Rokycanska je osmým. Nejvíc pozornosti upoutalo torzo lidského těla, které se v lednu zachytilo v řece Berounce na okraji Plzně. Obětí byl muž původem ze Slovenska, který se podle všeho pohyboval mezi bezdomovci. V řece plavalo jeho tělo bez hlavy a genitálií.

12. ledna 2023

Autor: