iDNES.cz

Z vraždy starší ženy na Rokycansku policisté obvinili jejího partnera

  14:40,  aktualizováno  18:18
Kriminalisté obvinili z pondělní vraždy ženy v Radnicích na Rokycansku jejího partnera. Muž se přiznal a je ve vazbě. Motivem jeho jednání byly podle kriminalistů partnerské neshody. Podařilo se jim najít také vražednou zbraň, kterou byl nůž.

Kriminalisté uvedli, že podezřelého pětašedesátiletého muže zadrželi ještě v nočních hodinách z pondělí na úterý. Oznámení o mrtvé ženě dostali na tísňovou linku 158 v pondělí před jednou hodinou odpoledne. Na dopadení pachatele a objasnění vraždy nasadili desítky policistů.

„Měli jsme několik vyšetřovacích verzí, jednou z nich bylo, že se vraždy dopustila osoba blízká. Do 48 hodin se nám pachatele podařilo zadržet,“ uvedl Ladislav Sluka, vedoucí obecné kriminality.

Muž se ke všemu přiznal. Devětapadesátileté ženě zasadil devět bodných ran do horní části hrudníku. Podle předběžné pitevní zprávy ani při rychlé pomoci zdravotnické služby neměla žena šanci přežít. Rodinný příslušníci ji našli doma už mrtvou.

Motivem jednání obviněného byly podle kriminalistů partnerské neshody. Muž se ženou ale nežil ve stejné domácnosti.

Kriminalisté pátrali také po vražedné zbrani, protože v domě nebyla. Pachatel si ji s sebou přinesl a po činu také odnesl.

„Prohledávala se nejrůznější místa včetně vodních ploch. Potápěči zásahové jednotky nakonec v úterý večer nalezli v rybníce s největší pravděpodobností vražednou zbraň, nůž,“ vysvětlil náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Michal Krejbich s tím, že nůž bude podroben kriminalistickým expertízám.

Autoři: ,
zpět na článek