Policie hledala svědka kvůli případu muže, jehož tělo našli bez hlavy v řece

  16:46,  aktualizováno  1. března 8:31
Plzeňští kriminalisté vyhlásili v úterý pátrání po muži, který by jim mohl poskytnout důležité informace k zavražděnému cizinci. Jeho tělo bez hlavy se našlo v polovině ledna v řece Berounce. Muž se policii přihlásil sám.

Policisté vyšetřují nález mrtvého člověka u mostu přes Berounku poblíž kostela sv. Jiří v Plzni na Doubravce. (12. ledna 2023) | foto: Martin Polívka, MF DNES

„Děkujeme všem za spolupráci a za sdílení, muž se sám přihlásil na policii,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Policie vyhlásila pátrání po muži v úterý odpoledne, už ve večerních hodinách pátrání ale odvolala.

„Hledáme muže na fotografii. Mohl by nám poskytnout důležité informace pro objasnění trestného činu vraždy. Žádáme ho, aby se sám přihlásil na jakékoliv policejní služebně nebo zatelefonoval na tísňovou linku 158. Zároveň hledáme svědky, kteří vědí, kde se tento muž pohybuje nebo pobývá,“ žádala včera Brožová.

Je to již podruhé, kdy se policisté obrátili o pomoc na veřejnost. Na začátku února zveřejnili fotografie zavražděného Slováka Vladimíra L., jehož tělo spatřil plavat v řece Berounce pod lávkou u Svatého Jiří v Plzni náhodný kolemjdoucí 12. ledna.

Tělo bylo bez hlavy, muž měl uříznuté genitálie. Vrah jej také pobodal na břiše a zohavil hlubokými ranami po celém těle včetně hýždí a hrudi.

Podle redaktora MF DNES žil muž tři roky jako bezdomovec a narkoman ve starých zchátralých nádražních domcích u trati nedaleko plzeňské teplárny.

Na krajském ředitelství policie vznikl v lednu asi desetičlenný tým kriminalistů, který se věnuje jen této kauze.

12. ledna 2023

Autor: