V Plzni našli zavražděného muže. Zatím se neví, kdo to je

  10:32
Kriminalisté v Plzni vyšetřují vraždu muže, kterého ve čtvrtek v noci našli lidé na Borech poblíž fakultní nemocnice. Policisté zatím neznají totožnost mrtvého a po pachateli intenzivně pátrají.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Marie Stránská, MAFRA

„Při ohledání koronerem byly zjištěny na těle zemřelého muže známky cizího zavinění,“ sdělila krajská policejní mluvčí Pavla Burešová.

Potvrdila, že kriminalisté zatím neznají totožnost oběti. „Intenzivně pracujeme na zjištění všech okolností a vypátrání pachatele tohoto závažného činu,“ uvedla mluvčí s tím, že bližší informace nebude nyní poskytovat, aby nedošlo k maření vyšetřování.

Dodala, že policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestního činu vraždy a nařídili soudní pitvu zemřelého.

Podle serveru krimi-plzeň.cz mrtvého objevili krátce před půlnocí bezdomovci u Fakultní nemocnice na Borech v křovinách pod Samaritskou ulicí. Měl na sobě stopy útoku zbraní. O jaký druh zbraně šlo, ale server nespecifikoval.

Naopak server Novinky.cz píše, že mrtvolu našla náhodou žena, která se předtím pohádala se svým partnerem a šla si ven zaběhat. Když v Samaritské ulici spatřila muže, jenž ležel ve křoví v nepřirozené poloze a nehýbal se, zavolala partnera a společně pak nález oznámili.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: