Policie zadržela podezřelého z brutální vraždy, bezdomovci uřízl hlavu i genitálie

  14:58,  aktualizováno  15:40
Policie ve čtvrtek zadržela muže podezřelého z loňské vraždy bezdomovce v Plzni, při níž pachatel oběti uřízl hlavu a genitálie. Dvaačtyřicetiletého obviněného soud v sobotu poslal do vazby. Podle informací iDNES.cz se jedná o recidivistu s velmi bohatou trestní minulostí. Souzen byl již jak za majetkovou trestnou činnost, tak za násilnou. iDNES.cz to potvrdily dva zdroje.

Policisté vyšetřují nález mrtvého člověka u mostu přes Berounku poblíž kostela sv. Jiří v Plzni na Doubravce. (12. ledna 2023) | foto: Martin PolívkaMAFRA

„Poslední případ donedávna ještě neobjasněného zvlášť závažného zločinu vraždy, kdy bylo více než před rokem v řece v Plzni nalezeno mrtvé lidské tělo bez některých jeho částí, se nám podařilo v těchto dnech objasnit,“ uvedla policie na síti X. Kriminalisté tak objasnili poslední z loňských 13 vražd a pokusů o vraždu spáchaných Plzeňském kraji.

Pachatel podle předchozích informací MF DNES uřízl oběti hlavu a genitálie a tělo zohavil hlubokými řeznými ranami.

12. ledna 2023

Zavražděného muže v komunitě plzeňských bezdomovců všichni znali. A všichni ho považovali za plachého člověka. Nevěřili, že by mohlo jít o vraždu z pomsty. „Stačilo se na něj blbě podívat a už se krčil. Ten byl neškodný, nikomu by nic neudělal,“ shodují se bezdomovci.

Nález zohaveného těla bez hlavy děsí Plzeň. Policie hledá sadistického vraha

„Čobol“, jak slovenskému bezdomovci ve zdejší skupině přezdívali, přebýval v nádražních domcích, které se nacházejí necelý kilometr od řeky Úslavy.

Dvaatřicetiletý zavražděný muž pocházel z Moldavy nad Bodvou, malého města v Košickém kraji na východě Slovenska. Byl z chudých poměrů a podle informací reportérů MF Dnes byl uživatelem tvrdých drog.

Do Plzně údajně odjel za prací, kvůli drogám však skončil na ulici. „Sekl se s bezdomovci, bral piko (pervitin, pozn. red.). I tak byl neškodný. Proč mu to někdo udělal? Vždyť to byl bezdomovec, neměl nic,“ uvedla už dříve kamarádka zavražděného.

Autoři: ,