Život Kajínka je pod drobnohledem soudu, opět dostal pokutu za rychlost

  12:50
Omilostněný vrah Jiří Kajínek dostal v dubnu další pokutu za rychlou jízdu, naposledy se mu to stalo loni v srpnu. Kajínka bedlivě sleduje plzeňský krajský soud, každých šest měsíců zkoumá, jestli dodržuje podmínky prezidentské milosti.

Jiřího Kajínka kontroluje soud každých šest měsíců. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Krajský soud zajímá výpis z rejstříku trestů, nechává si posílat informace z Kajínkova bydliště v Brně, od tamní policie či magistrátu. Zjištění pak posílá na ministerstvo spravedlnosti.

Ze závěrečné zprávy plzeňského soudu za období od listopadu 2018 vyplynulo, že omilostněný vězeň Jiří Kajínek v jednom případě porušil dopravní předpisy.

„Konkrétně to bylo 20. dubna v katastru obce Šenov u Nového Jičína,“ upřesnila mluvčí Krajského soudu v Plzni Lucie Jíchová.

Podle záznamu překročil nejvyšší povolenou rychlost a spáchal tím přestupek. O kolik jel rychleji a jak vysokou pokutu dostal, ale zpráva neuvádí.

Podle obvodní radnice Brno - Bystrc nemá Kajínek za posledních pět let žádný záznam o přestupku. Čistý má také rejstřík trestů.

Za rychlou jízdu platil Kajínek 1 500 korun už loni v srpnu.

Fotogalerie

Blokovou pokutu dostal také v říjnu 2017, kdy na výpadovce z Plzně na Domažlice nedal ve svém mercedesu přednost Škodě Fabii a srazil se s ní. Navíc přišel o čtyři body v kartě řidiče.

Přestože se už dopustil několika přestupků, do vězení se nevrátí. „V rozhodnutí prezidenta o udělení milosti je uvedeno, že po dobu sedmi let se Kajínek nesmí dopustit trestného činu,“ vysvětlila již dříve Jíchová s tím, že porušení dopravních předpisů není porušením podmínek milosti.

Omilostněný vrah Jiří Kajínek boural na Plzeňsku (4. 10. 2017)

Autor: