Řidič ignoroval červenou na přejezdu, po střetu s vlakem vycouval a ujel

  15:52,  aktualizováno  21. června 16:09
Zvukové a světelné výstražné zařízení nerespektoval řidič, který ráno vjel na železniční přejezd v Tlučné na Plzeňsku. Auto zůstalo stát přední částí na kolejích a narazil do něj vlak. Po střetu řidič vycouval a ujel.

Nehoda se stala pět minut před půl šestou ráno. Podle policie jel neznámý řidič černého vozu Audi A4 směrem od Líní.

„U železničního přejezdu v Tlučné nerespektoval zapnuté světelné i zvukové výstražné zařízení a přední částí vozidla vjel na železniční trať, kde zastavil,“ popsala policejní mluvčí Eva Červenková.

V tu chvíli ale přijížděl osobní vlak z Domažlic na Plzeň, který do auta narazil pravou přední částí. Šofér ihned po kolizi vycouval zpět směrem na Líně a odjel pryč, aniž by nehodu oznámil policii nebo poskytl součinnost při vyšetřování.

Automobil má po střetu utržený přední nárazník a poškozenou levou přední motorovou část.

Ve vlaku cestovalo asi dvacet lidí, nikdo se nezranil. Škoda na lokomotivě ale byla vyčíslena 180 tisíc korun.

Dechovou zkoušku na alkohol měl strojvedoucí vlaku negativní.

Policisté nyní pátrají po řidiči osobního auta a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

„Svědci, kteří by mohli poskytnout informace k uvedené dopravní nehodě, se mohou přihlásit na tísňovou linku 158,“ žádá Červenková.

Kvůli nehodě několik hodin vlaky nejezdily a cestující vozila náhradní autobusová doprava.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: