iDNES.cz

Rychlík na Klatovsku usmrtil dva koně, jeden pod ním zůstal zaklíněný

  16:10
V úterý dopoledne srazil vlak u Dehtína na Klatovsku dva koně. Zvířata střet nepřežila, nikomu z cestujících z vlaku se nic nestalo. Bez zranění skončila i druhá železniční nehoda u Kaznějova na Plzeňsku. Tam zase osobní vlak najel na pracovní plošinu.

Rychlík nedaleko stanice Dehtín na Klatovsku srazil dva koně. Zvířata nepřežila. | foto: Policie ČR

Zvířata srazil rychlík, který jel z Klatov do Prahy, krátce po 10. hodině. Koně se pohybovali nedaleko zastávky v Dehtíně, jeden ze tří stačil utéct.

Dva ale uhynuli. První zůstal zaklíněný pod lokomotivou, druhého souprava odhodila od trati.

„Zjišťujeme, jak se zvířata do kolejiště dostala,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Policisté podrobili strojvedoucího dechové zkoušce, ta byla negativní. Nikomu z cestujících se nic nestalo, České dráhy jim zajistily náhradní autobusovou dopravu. Provoz na trati byl znovu obnoven před jednou hodinou odpoledne.

Vlak najel na mechanizační vozík

Téměř tři hodiny nejezdily vlaky také na trati mezi Kaznějovem a Plasy na Plzeňsku. Před osmou hodinou ráno tam totiž osobní vlak najel na mechanizační vozík, který stál na kolejišti. „Nikomu ze 35 cestujících se nic nestalo, poslali jsme pro ně evakuační autobus z hasičské stanice v Plzni na Košutce,“ řekl k události mluvčí hasičů Michal Holeček.

Vlak po najetí do pracovní plošiny nevykolejil. Stalo se tak v úseku, kde Správa železnic momentálně sanuje skalní masiv. V prosinci 2022 se nedaleko tohoto místa sesunula ze skály suť. Dva vlaky nemohly místem vůbec projet, další jen v omezené rychlosti, než se trať uklidila.

I tento případ řeší policisté. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti,“ doplnila k této události policejní mluvčí Eva Červenková. Strojvedoucí vlaku měl dechovou zkoušku také negativní.

Řidič ignoroval červenou na přejezdu, po střetu s vlakem ujel (21. 6. 2022)

20. června 2022

zpět na článek