Vandal v centru Plzně za hodinu poškrábal třináct aut, policie po něm pátrá

  17:32
Policisté pátrají po pachateli, který v centru Plzně během hodiny poškodil třináct zaparkovaných aut. Všem poškrábal lak. Zároveň žádají veřejnost o pomoc s objasněním případu.

Vandal se v centru Plzně vyřádil na třinácti zaparkovaných autech. Poškrábal jim lak. Policisté po něm pátrají. | foto: Policie ČR

Neznámý vandal se vyřádil na autech, která byla zaparkovaná v ulicích Sedláčkova, Bezručova, Prešovská a sady Pětatřicátníků. Lak poškodil 13. března mezi sedmou až osmou hodinou večer u třinácti zaparkovaných osobních vozů.

Čím rýhy na autech udělal, není známo. „Poškozeným majitelům způsobil škodu v řádech desetitisíců korun,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Policisté na místě pořídili fotodokumentaci, zajistili stopy a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

„Po pachateli intenzivně pátráme. V této souvislosti žádáme o spolupráci případné svědky události, kteří jsou schopni podat jakoukoliv informaci, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení policie nebo zavolali na linku 158 a pomohli nám s objasněním události,“ žádá mluvčí.

Autor: