Blonďák podruhé zaútočil na tomtéž místě. První žena se bránila, druhou znásilnil

  14:52,  aktualizováno  3. července 14:33
Policisté v Plzni řeší pondělní přepadení dvou žen v místě zvaném Kilometrovka. Na prvním oznámeném případu, kdy se žena ubránila, pracují od pondělního večera, druhá z obětí jim nahlásila znásilnění z pondělí až v úterý odpoledne. Policisté doporučují ženám, aby v Plzni samy nechodily do odlehlých míst. Policie dnes zveřejnila identikit pachatele.

Policisté pátrají po tomto muži. V Plzni přepadl dvě ženy, jednu z nich znásilnil. | foto: Policie ČR

„Žádáme všechny občany, kteří by mohli k osobě podat jakékoliv informace, aby se přihlásili na lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně,“ žádají policisté.

Policisté a záchranáři vyjížděli v pondělí nejprve ke třicetileté ženě, která jim nahlásila přepadení v Plzeňany oblíbené aleji zvané Kilometrovka táhnoucí se od Kalikovského mlýnu do Lochotínského parku a zoologické zahradě.

Pachatel ženu na stezce v aleji srazil na zem, kopal do ní. „Poškozené se měl vyptávat na to, zda s ním nechce mít sex. Žena začala křičet a dotyčný z místa utekl. Ženu poranil na hlavě. Na základě prověřování tohoto případu jsme dosud disponovali pouze informací, že se mělo jednat o muže v černé mikině,“ uvedla v úterý večer policejní mluvčí Iva Vršecká.

Zraněná žena skončila v nemocnici. „Na místě zasahovala naše posádka záchranářů, která si do péče převzala napadenou ženu. Žena byla na místě vyšetřena a následně transportována do Fakultní nemocnice v Plzni na Borech s lehkým zraněním k dalšímu vyšetření,“ potvrdil mluvčí záchranné služby Lukáš Uherek.

V autě našli polonahou, svázanou ženu. Někdo ji znásilnil, když čekala na syna

Policisté začali po násilníkovi okamžitě pátrat. V úterý odpoledne kontaktovala policisty další žena. Řekla jim, že byla v pondělí také v Kilometrovce napadena a znásilněná.

„V současné době se kriminalisté věnují prověřování tohoto případu. Je pravděpodobné, že se jednání mohl dopustit jeden a tentýž muž. Na základě aktuálně provedeného výslechu druhé poškozené máme k podezřelému muži již více informací. Mělo by se jednat o muže zdánlivého stáří 20 až 25 let, vysoký asi 175 centimetrů, hubené postavy. Měl krátce střižené blond vlasy a tvář bez vousů. Na sobě měl tmavou bundu na zip, pod ní bílé triko bez nápisů a černé kalhoty. V obou případech se mohl dotyčný pohybovat v doprovodu dívky nebo ženy, která na sobě měla červenou mikinu nebo bundu s kapucí,“ informovala krajská policejní mluvčí Iva Vršecká.

Ženě tlačil hlavu do hlíny, pak ji pokálel. Za brutální znásilnění dostal 6,5 roku

Mluvčí později uvedla, že na základě prověřování se nepodařilo potvrdit, že byl muž v doprovodu ženy. Na místě se pohyboval sám.

Policisté zatím nechtějí uvolnit detailnější informace, aby neohrozili vyšetřování a zároveň aby ochránili obě napadené ženy. Policisté varují ženy, které se pohybují samy, aby se vyhýbaly odlehlým a v noci neosvětleným místům, a to nejen Plzni.

„V žádném případě nechceme vzbuzovat paniku, ale považujeme za důležité veřejnost na tyto skutky upozornit. Oběma případům věnujeme naši maximální pozornost a intenzivně pracujeme na vypátrání podezřelého. Pokud byste měli jakékoliv informace, které by přispěly k objasnění těchto skutků, ozvěte se nám, prosím, na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu,“ uzavřela policistka Vršecká.

Alej Kilometrovka vede z ulice Pod Vinicemi ke Kalikovskému mlýnu v Plzni.

Alej Kilometrovka vede z ulice Pod Vinicemi ke Kalikovskému mlýnu v Plzni.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,