Muž svou partnerku zamkl v bytě, zabila se při útěku přes střechu

  12:42
Loňská noční hádka v Plzni, kdy muž zamkl dveře a nechtěl tudy pustit partnerku z bytu, skončila tragédií. Žena se pokusila utéct přes střechu, při pádu z osmimetrové výšky se však zabila. Policisté nyní muže začali stíhat.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Viktor Chlad, MAFRA

Devětatřicetiletý muž a jeho o 12 let mladší partnerka se loni v říjnu v noci hádali. Když žena chtěla opustit byt, partner zamkl dveře a schoval klíče.

Podle policistů, kteří na případu pracují, muž v žádném případě nechtěl dopustit, aby žena odešla, i když ta se toho důrazně dožadovala. Hádka pak přešla v potyčku. K vyhrocení situace mohl podle všeho přispět i alkohol.

Žena údajně dusila stařenku v nemocnici kvůli chrápání, vyšetřuje to policie

„Muž bránil ženě v odchodu, i když mu dala jasně najevo, že chce z bytu odejít. Žena si pak několikrát stoupla na pohovku, otevřela střešní okno a chtěla jím vylézt ven na střechu. V jednom případě ji chytil v polovině těla a stáhl zpět do interiéru, ve druhém se mu to již nepovedlo,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Ženu podle spisu ještě chytil za kotník, ona se mu ale dokázala vysmeknout a vylezla až na šikmou střechu. Na té se však neudržela a spadla z ní. „Padala do vnitrobloku z osmimetrové výšky. V nemocnici zraněním podlehla,“ dodala Brožová.

Přibližně půl roku po tragédii nyní policisté muže obvinili z omezování osobní svobody. Protože svým jednáním podle nich způsobil smrt, hrozí mu podle právní kvalifikace trest od tří do desíti let. Podmínku mohou soudci ukládat pouze v případě, že trest není delší než právě tři roky.

Autor: