Na krajském ředitelství v Plzni našli mrtvého policistu, zřejmě se zastřelil

  11:36
Plzeňští policisté od rána prověřují tragickou smrt jejich kolegy. Našli jej zastřeleného v budově krajského ředitelství v Plzni. Pravděpodobně spáchal sebevraždu.

V budově Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje v Plzni byl v úterý ráno nalezen mrtvý policista. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Podle serveru Novinky.cz se jednalo o šestačtyřicetiletého instruktora, který cvičil policisty. Jeho manželka v noci volala na tísňovou linku, že se nevrátil z práce. 

Bez známek života jej našli v budově krajského ředitelství v Plzni, kde pracoval. Na místo byla přivolána záchranná služba, záchranáři ale policistovi už nemohli pomoci.

„Lékař už jen konstatoval smrt,“ potvrdila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. 

Případem se zabývala i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). „Na místě jsme nezjistili žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění. Šetření případu tak nadále zůstává v kompetenci policejních orgánů,“ sdělila pro MF DNES mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

„Mohu potvrdit, že došlo k úmrtí policisty z krajského ředitelství. Jeho smrt prověřuje odbor vnitřní kontroly. Bližší informace s ohledem na rodinu nebudeme poskytovat,“ uvedla krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Autor: