Vyšetřovatelé našli ve vyhořelé ubytovně v Plzni torzo lidského těla

  11:54
V plzeňské ubytovně na Karlově, kterou v úterý zachvátil velký požár, našli torzo lidského těla. Totožnost kriminalisté nyní ověřují. Policisté zároveň zadrželi muže, kterého podezřívají ze založení požáru.

„Případem se začali zabývat krajští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Zadržený muž je nyní v policejní cele a ve věci probíhají další úkony trestního řízení,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Zároveň doplnila, že dnes na místě požáru nalezli torzo lidského těla. Zda se jednalo o muže či ženu, mluvčí nesdělila. „Totožnost osoby ověřujeme,“ doplnila Burešová.

Zadrženým, kterému hrozí až osm let za mřížemi, by podle MF DNES mohl být muž, který si vařil na ubytovně jídlo a v opilosti usnul.

Fotogalerie

„Když začalo hořet, nahý utíkal ven. Museli ho pak oživovat,“ řekla v úterý pro MF DNES manželka provozovatele ubytovny. 

V současné chvíli jsou na místě vyšetřovatelé příčin požáru a také policisté. „Statik zakázal vstup do a na část budovy, kde došlo k propadnutí stropu,“ vysvětlil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

 K požáru byly hasičské jednotky vyslány v úterý krátce před osmou hodinou ráno. Hasební práce probíhaly až do tří hodin ráno.

Během požáru se zranilo celkem dvanáct lidí. Dva z nich byli hasiči. Jeden z nich podepsal revers a vrátil se k zásahu. Druhý hasič skončil v nemocnici. Nebyl ohrožen na životě, byl vyčerpaný a přehřátý.

Deset ubytovaných lidí utrpělo zranění dolních končetin, pánve, nadýchali se zplodin, mají popálení prvního a druhého stupně. Některá zranění byla způsobena skokem nebo pádem z výšky.

„Jeden pacient je ve vážném, ale stabilizovaném stavu,“ řekla v úterý k situaci mluvčí Fakultní nemocnice v Plzni Gabriela Levorová.

V ubytovně žili především rumunští a ukrajinští dělníci, kapacita zařízení byla kolem sto třiceti. Plzeňská radnice jim spolu s pracovními agenturami sehnala náhradní ubytování.

Diecézní charita Plzeň okamžitě vyhlásila sbírku. „Nejvíc je zapotřebí pánské oblečení a boty. Právě pánská obuv velikostí 41 až 45 chybí,“ konstatoval Miroslav Anton z charity.  

Požár ubytovny v Plzni na Karlově (11. 9. 2018)