V sobotu se vrátí trolejbusové linky v Plzni zpět do křižovatky U Práce

  16:38
V Plzni pokročily do další fáze opravy tramvajového kolejiště z centra města na Bory. V sobotu ráno umožní stavbaři přejíždět nově položenou tramvajovou trať v křižovatce U Práce, vzápětí ale znemožní přejíždění přes koleje o křižovatku vedle.

Jedna z hlavních plzeňských tepen, Klatovská třída, projde o prázdninách rekonstrukcí, což zkomplikuje dopravu v centru města. (29. 6. 2022) | foto: Martin Polívka, MF DNES

Po třech týdnech komplikovaných objížděk ulicí U Trati se sedm plzeňských trolejbusových linek vrací v sobotu časně ráno na tradiční trasy přes křižovatku U Práce a na celou Americkou třídu.

Opravy tramvajových kolejí na Klatovské v křižovatce s Americkou a Tylovou se dostaly do fáze, kdy už přes ně zase mohou přejíždět auta.

„Trolejbusové linky se vrací v sobotu od čtvrté hodiny ranní. Provoz noční linky N7 bude navrácený v noci ze soboty na neděli,“ řekl Petr Hojer z Plzeňských městských dopravních podniků.

Průjezd napříč křižovatkou U Práce znemožňovala od začátku prázdnin oprava kolejiště, jejíž součástí je i vytrhání zničených betonových panelů, ve kterých byly uložené kolejnice.

„Oprava v místech přejezdu kolejí trvá tři týdny a z technologických důvodů ji není možné urychlit. V opravovaném úseku máme celkem tři přejezdy, které nemůžeme uzavřít najednou,“ vysvětlil před zahájením stavebních prací Jan Hakl ze Správy veřejného statku města Plzně.

Tramvaje by se měly po opravených kolejích poprvé rozjet z centra Plzně na Bory na začátku školního roku.

Nové komplikace u Divadla J. K. Tyla

Kvůli velkému vytížení autobusů náhradní dopravy mezi centrem Plzně a Bory budou autobusy linky 4A jezdit ve špičce každé čtyři minuty namísto dosavadních šesti minut. Po sobotním otevření křižovatky U Práce uzavřou stavbaři nově přejezd přes kolejiště jen o křižovatku dál, u Divadla J. K. Tyla.

Od středy tak budou jezdit autobusy linek 28, 41, 56 směrem do Sadů Pětatřicátníků Tylovou ulicí. V opačném směru se nic nezmění.

V Plzni současně pokračuje i velká oprava tramvajového kolejiště a Koterovské ulice v městské části Slovany. I tam je plánovaná tramvajová výluka do konce prázdnin.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: