Senior opravoval studnu, uvázl po prsa ve vodě a nemohl ven. Vytáhli ho hasiči

  14:44
Hasiči dnes zachránili staršího muže, který nebyl schopen sám vylézt ze studny, kde opravoval potrubí. Senior byl po prsa ve vodě a prokřehlý zimou. Hasiči museli použít nastavovací žebřík, aby muže mohli z několik metrů hluboké studně vytáhnout.

Starší muž opravoval ve studni potrubí a nemohl sám vylézt nahoru. Pomoct mu museli hasiči. (27. února 2024) | foto: HZS Plzeňského kraje

Hasiči vyjížděli k události v Olbramově na Tachovsku krátce před půl dvanáctou dopoledne. Podle jejich mluvčího Petra Poncara nebyl šestasedmdesátiletý muž zřejmě vlivem zdravotní indispozice sám schopen z několik metrů hluboké studny vylézt sám.

„Po prsa byl ve vodě a prokřehlý zimou. Pomocí nastavovacího žebříku a s dopomocí našeho kolegy pak vylezl ven,“ popsal mluvčí hasičů.

VIDEO: Žena se v Praze uprostřed noci propadla do kanálu hlubokého 15 metrů

„Zdravotní indispozice přetrvávala u muže i po ošetření,“ upozornila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Na místo proto zamířil záchranářský vrtulník, který pacienta transportoval na akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně.

Podle policie senior opravoval ve studni potrubí, neměl pak ale sílu vylézt. Dechovou zkoušku nemohli policisté vzhledem ke zdravotnímu stavu u seniora provést. „Byl proto zajištěn odběr krve ke zjištění, zda nebyl ovlivněn alkoholem. Na místě pracovala hlídka z Konstantinových Lázní,“ doplnila informace policejní mluvčí Iva Vršecká.

10. února 2024

Autor: